Marokko is prachtig en heeft zeer veel te bieden. Binnen een paar uur vlieg je naar een totaal andere wereld! Tijdens deze 8-daagse reis verken je de bijzondere stad Marrakech en maak je een 3-daagse tocht naar de Sahara. Onderweg bezichtig je verschillende Kasbah's en geniet je van de prachtige omgeving en vergezichten. Eenmaal aangekomen bij de Sahara, reis je verder per kameel en verblijf je een nacht in een sprookjesachtige omgeving. Ontbijt is het gehele verblijf inbegrepen, diner is inbegrepen voor 2 avonden tijdens de reis naar de Sahara.
Dag 1: aankomst in Marrakech
De komende 3 nachten verblijf je in Riad Shaloma in Marrakech (of gelijkwaardig)
Vandaag gaat je reis beginnen! Je vertrekt vanaf je luchthaven naar keuze naar Marrakech. Eenmaal aangekomen ga je op eigen gelegenheid naar het hotel voor de eerste 3 nachten.
Dag 2 en 3: Marrakech
Na het ontbijt heb je alle tijd om deze dagen op eigen gelegenheid de prachtige historische stad te verkennen. Je ziet hier o.a. het beroemde Djemaa El Fna plein, de medina met haar doolhof van souks, de Sadian tombes, het Bahia Paleis en de Koutoubia Minaret. Vergaap je aan alle bezienswaardigheden en waan je in het sprookje van 1000 en 1 nacht!
Dag 4: Aït-Ben-haddou/Ouarzazate/Dades Gorges (327 km.)
De komende nacht verblijf je in Hotel La Gazelle du Dades (of vergelijkbaar)
In Marrakech word je om 07.30 uur al bij je hotel opgehaald en reis je via de bekende bergpas Tizi-n-Tichka naar Dades Gorges. Onderweg bezoek je de Kasbah's van Aït-Ben-Haddou (ca. 3,5 uur rijden) en Ouarzazate met een lokale gids (bezoek van ca. 3 uur). De Kasbah's van Aït-Ben-Haddou bestaan uit een groep uit leem opgetrokken huizen omgeven door hoge muren. De huizen staan dicht op elkaar binnen de verdedigingsmuren, die worden versterkt door hoektorens. Sommige huizen zijn bescheiden, anderen lijken op kleine stedelijke kastelen met hoge hoektorens en de bovenste delen versierd met motieven in baksteen. Na dit 3 uur durende bezoek bezoek reis je verder via de Palmenoase van Skoura, door de Kalaat M'gouna vallei van de rozen om bij Dades Gorges te arriveren.
Vanavond is er een diner inbegrepen bij Hotel La Gazelle du Dades in Boumalne.
Let op: de rit gaat door bergachtig gebied en kan dus langer duren dan je verwacht, neem dan ook voldoende water mee
Dag 5: Merzouga/Sahara (270 km.)
De aankomende nacht, overnacht je in een eenvoudige tent in de Sahara
Vandaag reis je verder naar de Sahara. Je wordt om 08.00 uur opgehaald bij het hotel en hebt 2 stops onderweg. Je bewondert de vallei van de 1000 Kasbah's, de Tifillate Oase en diverse dorpen als Tinghir, Rissani en Erfoud. Rond 14.00 uur is er een stop in Kalaat Mgouna waar je kunt lunchen. Je komt vervolgens rond 17.00 uur aan in Merzouga waar je per kameel verder reist. Na ongeveer 1 uur kom je aan bij de overnachtingslocatie waar je de mogelijkheid hebt om de prachtige zonsondergang te zien. Je verblijft de aankomende nacht in een tent met gedeeld toilet (geen douche). Het is mogelijk om te upgraden naar een luxe tent met privé sanitair. Vanavond is het diner in het tentenkamp waar je overnacht inbegrepen.
Tip: neem een kleine rugzak mee. Je koffer kan namelijk niet mee de woestijn in.
Let op: de rit gaat door bergachtig gebied en kan dus langer duren dan verwacht. Neem dan ook voldoende water mee voor onderweg.
Dag 6: Merzouga/Marrakech (563 km.)
De komende 2 nachten verblijf je in Riad Shaloma in Marrakech (of gelijkwaardig)
Vandaag bewonder je in alle vroegte de zonsopkomst waarna je per kameel weer terug naar Merzouga vertrekt. Vanuit hier begint rond 08.30 uur de terugreis naar Marrakech. Een lange rit van ongeveer 8 à 9 uur, maar onderweg wordt er 4 keer gestopt en kun je de prachtige omgeving nog eens bewonderen. Rond 14.00 uur heb je weer een lunch mogelijkheid in Kalaat Mgouna. Rond 21.00 uur kom je aan in Marrakech.
Dag 7: Marrakech
Vandaag kun je vrij besteden in Marrakech. De hoogtepunten zie je de eerste dagen gemist hebt, kun je vandaag alsnog gaan bewonderen.
Dag 8: terugreis
Helaas is je reis ten einde gekomen. Op eigen gelegenheid keer je terug naar de luchthaven en keer je weer huiswaarts. Hopelijk kijk je terug op een prachtige reis!
LET OP!
Wanneer een accommodatie niet meer beschikbaar is, verblijf je in een andere, maar gelijkwaardige accommodatie.
Op deze reis zijn de ANVR reizigersvoorwaarden, SGR reizigersvoorwaarden, Aanvullende voorwaarden Travelcompany Holidays en de Algemene voorwaarden Thuiswinkel van toepassing.
Tijdens deze rondreis verblijf je in verschillende hotels in Marrakech en in de Sahara. Tijdens je verblijf is het ontbijt dagelijks inbegrepen en op 2 avonden is er tevens een diner inclusief.
De tuinen zijn zo uniek vanwege de ambiance en omdat er wel 40 soorten olijfbomen en andere rijkgeurende fruitbomen staan die stammen uit oude tijden.
De Souks vind je naast het bekende Djemaa el Fna plein. Souks zijn typisch Marokkaanse winkelstraatjes. Al deze straatjes bij elkaar vormen één grote markt. Hier vindt je werkelijk alles.
Het Unesco Djemaa el Fna plein is het grootste en bekendste plein van Marrakech. De hele dag door wordt er een markt gehouden. Geniet van de geuren en kleuren van versgemalen kruiden, proef de verse vruchten of koop een handgemaakt tapijtje.
Niet zo bekend als Jardin Majorelle, maar Le Jardin Secret is minstens net zo mooi. Deze oude binnentuin van een riad ligt in het hart van de Medina. Struin tussen de sinaasappelbomen, exotische planten en kleurrijke bloemen voor zestig dirham. Tegen een meerprijs mag je ook de toren bezoeken.
De Jardin Majorelle is een botanische tuin gelegen in Ville Nouvelle. De tuin was eigendom van mode-ontwerper Yves Saint Laurent en is een aangename afwisseling met de drukke souks in de rest van de stad.
Ali Ben Youssef Medersa is een koranschool behorend bij de Ben Youssef Moskee. In deze moskee vind je sommige van de mooiste kunstwerken en architectuur in Marrakech.
Let op:
De combinatie van reisdiensten die wordt aangeboden, is een pakketreis in de zin van Richtlijn (EU) 2015/2302. Bijgevolg kan je aanspraak maken op alle EU-rechten die voor pakketreizen gelden. Travelcompany Holidays is ten volle verantwoordelijk voor de goede uitvoering van de volledige pakketreis en beschikt ook over de wettelijke verplichte bescherming om je terug te betalen en, indien het vervoer is inbegrepen in de pakketreis, te repatriëren ingeval zij insolvent wordt. Meer informatie over basisrechten krachtens Richtlijn (EU) 2015/2302: klik hier
Vanaf uur.
Tot uur op de dag van vertrek.
Prijzen zijn exclusief toeristenbelasting en/of servicekosten à € 2.50 p.p.p.n. Deze dienen ter plaatse te worden voldaan.
De reserveringskosten bedragen €19.95 voor het afhandelen van je boeking
Op deze reis zijn de ANVR reizigersvoorwaarden, SGR reizigersvoorwaarden, Aanvullende voorwaarden Travelcompany Holidays en de Algemene voorwaarden Thuiswinkel van toepassing.
Je boeking is pas definitief wanneer wij je betaling hebben ontvangen. Onder andere door de zeer lage actieprijs is het slechts in bepaalde gevallen mogelijk je boeking in een later stadium nog te wijzigen. Controleer daarom goed of alle ingevulde gegevens juist zijn. Wijzigingskosten die voortvloeien uit fouten zijn geheel voor rekening van de boeker en bedragen minimaal € 19,95 per wijziging. Het is in principe niet mogelijk om uw boeking nog, kosteloos, te annuleren zodra u van ons de bevestiging van uw boeking heeft ontvangen. Dit geldt ook als u gekozen heeft om het bedrag in termijnen aan ons te betalen. Indien u wilt annuleren kunt u contact opnemen met onze klantenservice en dan kunnen zij kijken tegen welke kosten u de boeking nog kunt annuleren.